Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej i wytwórnia artCONNECTION music serdecznie zapraszają na niezwykły koncert KOVALCZYKA pt. „PIOSENKI MISTRZA”, który jest hołdem złożonym dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

 

Koncerty Kovalczyka to wydarzenia z bardzo starannie przygotowaną oprawą, nie tylko muzyczną, ale i wizualną. Otrzymamy tu znakomicie przygotowany spektakl światła, który zaskakuje publiczność w każdym utworze. „PIOSENKI MISTRZA” na żywo to dawka wysublimowanej, współczesnej muzyki elektronicznej okrytej eterycznymi partiami saksofonów oraz fletu poprzecznego. Koncert wpisuje się w gust zarówno szerokiej, jak i bardzo wymagającej publiczności. Nie zabraknie tu takich utworów jak: „Mamona”, „Tak, tak… to ja”, „Telefony”, „Nie pytaj o Polskę”, „Kombinat” czy „Śmierć na pięć”.

Twórcą projektu jest Kovalczyk – pełen charyzmy wokalista i kompozytor, posiadający wyjątkową barwę głosu. Szersza publiczność poznała go jako finalistę 3. edycji programu Idol. Od tego czasu minęło kilkanaście lat, a artysta zdążył wydać kilka dobrze przyjętych albumów studyjnych pracując z najlepszymi muzykami w Polsce i za granicą.

Premiera czwartej płyty Kovalczyka „Piosenki Mistrza” odbyła się 11 października br.

Bilety dostępne są na stronie Warszawskiej Opery Kameralnej i na eWejsciowki.pl

–––––––––––––––––––––––

KOVALCZYK (Paweł Kowalczyk) – wokalista, producent, kompozytor, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek. Finalista 3. edycji programu IDOL. Założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music, w której płyty nagrywają młodzi jak i uznani artyści.

Artysta znany jest z wyjątkowo oryginalnej twórczości, której nie definiuje się w jednym określonym gatunku muzycznym. Debiutował w 1994 r., zdobywając pierwsze miejsce na Festiwalu Młodych Wokalistów we Wrocławiu. W roku 2004 wziął udział w programie IDOL, gdzie doszedł do finału i był jednym z najbardziej charakterystycznych uczestników wszystkich edycji. Po programie intensywnie koncertował oraz równolegle współprowadził emitowany w telewizji Polsat show pt. „Muzyczna Winda”. Debiutancki album artysty zatytułowany „Obsesja” ukazał się w 2009 r. Zastał on nominowany przez Listę Przebojów Programu Trzeciego do „Nagród Polskich Melomanów 2009”. W 2013 r. swoją premierę miał zarejestrowany analogowo album „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”. Znalazł się on w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r. W projekcie wzięli udział top muzycy m. in.: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski „Herbi” oraz Tomasz Busławski „Buslav”. Natomiast na trasie koncertowej promującej to wydawnictwo wystąpił brytyjski perkusista legendarnego zespołu Jamiroquai – Derrick McKenzie. W 2016 r. ukazał się trzeci album artysty pt. „AUX”. Był on wspólnym projektem producenckim Kovalczyka z Filipem Kuncewiczem (polsko-francuskim kompozytorem) oraz z poetą – Michałem Zabłockim. Płyta została bardzo dobrze odebrana przez fanów oraz recenzentów, którzy m. in. zaliczali Kovalczyka do najlepszych polskich artystów młodego pokolenia. Rok 2018 przyniósł unikalny w brzmieniu projekt „KOVALCZYK & MAZO HORN QUARTET” z muzykami Teatru Wielkiego Opery Narodowej, z którym artysta wydał singiel zatytułowany „In The Name of What” skomponowany na cztery waltornie i głos!

Więcej na temat artysty na stronie www.KOVALCZYK.eu