Odszedł Tadeusz Jastrzębski...

Pan Tadeusz Jarzębski, członek Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, był wieloletnim zasłużonym działaczem Związku. Początki Jego aktywności to rok 1951 i śpiewanie w Grudziądzkim Chórze „Echo”, potem prezesowanie temu Chórowi do 1980r.
Od lat 70-tych kierował pracami Zarządu Oddziału PZChiO w Toruniu, którego zespoły chóralne i orkiestralne były aktywne tak w kraju, jak i poza jego granicami. Będąc niezwykle cenionym działaczem Związku powierzono mu funkcję przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego, którą pełnił w latach 1977 - 1997 uzyskując uznanie działaczy Związku.
Był także członkiem Komisji Odznaki Honorowej działającej przy Zarządzie Głównym. Za działalność Związkową został odznaczony Złotą Odznaką z Brylantem. Zmarły był także inicjatorem i częściowo projektantem tablicy PZChiO, którą osobiście zamontował na ścianie budynku - siedziby Związku - przy ul. Nowy Świat.
Dla śp Tadeusza Jarzębskiego działalność w Związku była posłannictwem i była Jego pasją życiową.
Z ogromnym żalem żegnamy Go, pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały chórzysta i działacz kultury muzycznej.
Przekazujemy wyrazy współczucia Małżonce i Rodzinie.
 
Zarząd Główny i Główna Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Chórów i Orkiestr
 
Pogrzeb odbędzie się w środę, 22.01.2020 r. o godz. 11.00,
w kościele Najświętszej Maryi Panny /młodzieżowy/ w Grudziądzu.Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr amatorskich w Krakowie
12. Cracovia Music Festival 2020

Festiwal odbędzie się w terminie od 30. września do 4. października.
Wspólny koncert wszystkich uczestników odbędzie się w Kościele św. Piotra i św. Pawła. Pozostałe koncerty odbędą się natomiast w sali koncertowej Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Ten ambitny projekt, realizuje cel stworzenia bazy do spotkania różnorodnych kultur muzycznych oraz budowy nowych kontaktów kulturalnych i społecznych.
Cracovia Music Festival nie jest konkursem, lecz wolną prezentacją różnych stylów i gatunków muzycznych. Dlatego też nie będzie tu zwycięzców i pokonanych, ale demonstracja radości i wysokiego warsztatu artystycznego.
 
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. 
więcej informacji

 
 

Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej i wytwórnia artCONNECTION music serdecznie zapraszają na niezwykły koncert KOVALCZYKA pt. „PIOSENKI MISTRZA”, który jest hołdem złożonym dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

 

XXXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej
„Hajnówka 2020” w Białymstoku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka” organizujemy corocznie w miesiącu maju od 1982 r.
1. Repertuar winien zawierać nie mniej niż pięć utworów muzyki cerkiewnej, a czas wykonania samej muzyki 18 – 20 minut. Zaleca się zróżnicowanie repertuaru w przekroju historycznym oraz skontrastowanie temp, dynamiki i form. Zmiany w repertuarze mogą być zgłaszane do 15.03.2020 r.
2. Karty Zgłoszenia do udziału w Festiwalu należy wysłać na adres Biura Organizacyjnego do 20 grudnia 2019 r.
3. O decyzji zakwalifikowania chóru organizatorzy poinformują do końca stycznia 2020 r.
 
Celem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka” jest prezentacja wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Formuła Festiwalu stwarzająca okazję do dyskusji, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni między uczestnikami z różnych środowisk - wzbogaca jego charakter o cele estetyczne i wychowawcze.
 
 
 

VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI CHÓRALNEJ

O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY”

20 - 21 czerwca 2020 roku, kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach

 

 

 
   4 CANTANTES LUBLINENSIS
   Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej 21-23 listopada 2019
lublin 2019 600
 
 
 

Tyskie Wieczory Kolędowe to niezwykle ciepły, mimo mrozu za oknem, coroczny cykl koncertów odbywających się w miejscach sakralnych miasta Tychy. Miejskie Centrum Kultury w Tychach jako organizator TWK zaprasza do udziału w prestiżowym konkursie chórów, który odbędzie się 4 stycznia 2020 roku od godziny 9.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach.


XXII ŁÓDZKI FESTIWAL CHÓRALNY - CANTIO LODZ
16 listopada 2019 r.
Łódzki Dom kultury
 

w rytmie moniuszki