XXVI OFPoM.jpg

XXVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Drodzy Dyrygenci i Chórzyści!
Z radością przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni w Wejherowie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym niewątpliwym święcie chóralistyki. Olbrzymim powodem do dumy jest fakt, że kultywowane jest ono nieprzerwanie od 1966 roku! Podczas minionych edycji festiwalu gościliśmy chóry z terenu całej Polski, a także zespoły zagraniczne.
Formuła wydarzenia obejmuje konkurs oraz koncerty chórów, a także ich prezentacje w przestrzeni publicznej. W Festiwalu mogą wziąć udział wyłącznie chóry amatorskie, zespoły chóralne czy zespoły wokalne z całego kraju.
W konkursie przewidziano następujące kategorie: chóry dziecięce (szkół podstawowych), chóry młodzieżowe (licea), chóry stowarzyszeń i towarzystw śpiewaczych, parafialne i działające przy instytucjach, chóry akademickie oraz chóry szkół muzycznych I i II stopnia.
Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i prezentacja repertuaru, w którym obligatoryjnie muszą znaleźć się przynajmniej dwie pieśni o tematyce marynistycznej w języku polskim lub kaszubskim.
 
 
Zakwalifikowani uczestnicy wystąpią na scenie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, zaś podczas Gali Finałowej zaprezentują się na scenie Filharmonii Kaszubskiej.
Najlepszy zespół otrzyma nagrodę Grand Prix w postaci Statuetki Złocistego Żagla oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych, ufundowanej przez Prezydenta Wejherowa.
Zgłoszenia do udziału przyjmujemy do 15 lutego 2024 roku.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem festiwalu.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z działem projektów Wejherowskiego Centrum Kultury: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 58 672 27 75 w. 73.
ORGANIZATORZY: Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt , Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Gdański Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Rada Chórów Kaszubskich.
 
Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
ul. Jana III Sobieskiego 255, 84 -200 Wejherowo